V Mladé Vožici na Táborsku se v tomto roce pustí do budování víceúčelového hřiště za téměř sedm milionů korun. Hřiště vybuduje TJ Sokol Mladá Vožice v areálu, kde jsou nyní dva zastaralé tenisové kurty.

„Máme ve městě sportovní areál, kde jsou dva antukové tenisové kurty. Ty jsou ale staré, nerovné a zarůstají trávou. Chybí zde sociální zázemí pro sportovce i sklad nářadí. Také nemáme osvětlení a tenis tak nelze hrát v podvečer,“ vyjmenovává nedostatky stávajícího areálu předseda TJ Sokol Mladá Vožice Miroslav Maroušek.

Tělovýchovná jednota Sokol Mladá Vožice se tak ve spolupráci s městem rozhodla na místě vybudovat víceúčelové hřiště, kde si budou moci sportovci zahrát nejenom tenis, ale i volejbal, nohejbal, házenou či malou kopanou. „V areálu zůstanou dva tenisové kurty, které kompletně modernizujeme. A navíc zde vybudujeme nové hřiště na nohejbal a volejbal. Po vyjmutí sloupků může hřiště sloužit i pro házenou či malou kopanou,“ vyjmenovává plány předseda. V areálu bude umělý trávník 3. generace a nové osvětlení. Dojde i k výměně oplocení, stávající drátěné pletivo nahradí sítě. Pro sportovce vybudují sociální zázemí se sprchami, toaletami a šatnami a postaví fotbalovou střídačku.

„Na vybudování víceúčelového hřiště získala tělovýchovná jednota dotaci ve výši 4,6 milionů korun od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Aktuálně vybíráme zhotovitele stavby, dokončeno by mělo být na konci roku,“ uvádí David Kubeš ze společnosti G-PROJECT. Ta na projekt sehnala dotaci a nyní jej administruje.