V Ledenicích modernizují atletický stadion

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Na podzim už nebudou muset ledeničtí chodit sportovat na rozpadající se více než třicet let starý atletický stadion. V městysi se rozhodli za více než dvanáct milionů místní atletický stadion modernizovat. Na modernizaci jsme pro Tělovýchovnou jednotu Slavoj Ledenice získali dotaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši téměř devíti milionů korun.

„Stadion byl postaven v 80. letech minulého století a tomu také odpovídá jeho technický stav. Na běžeckém oválu se drolí stará nerovná škvára a rozpadají se betonové obrubníky. Uvnitř oválu je přírodní trávník, který je zavlažován jen nárazově zahradnickou hadicí,“ uvádí důvody modernizace starosta městyse Jiří Beneda.

V rámci modernizace dojde k rekonstrukci povrchu běžeckého oválu, instalaci automatické závlahy travnaté plochy uvnitř stadionu, vybudování víceúčelového hřiště pro volejbal, nohejbal, malou kopanou, badminton či streetbal.

Atletický stadion je využíván místními sportovními kluby i Základní školou Ledenice, která nemá žádné vlastní sportovní zařízení.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.