Na podzim už nebudou muset ledeničtí chodit sportovat na rozpadající se více než třicet let starý atletický stadion. V městysi se rozhodli za více než dvanáct milionů místní atletický stadion modernizovat. Na modernizaci jsme pro Tělovýchovnou jednotu Slavoj Ledenice získali dotaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši téměř devíti milionů korun.

„Stadion byl postaven v 80. letech minulého století a tomu také odpovídá jeho technický stav. Na běžeckém oválu se drolí stará nerovná škvára a rozpadají se betonové obrubníky. Uvnitř oválu je přírodní trávník, který je zavlažován jen nárazově zahradnickou hadicí,“ uvádí důvody modernizace starosta městyse Jiří Beneda.

V rámci modernizace dojde k rekonstrukci povrchu běžeckého oválu, instalaci automatické závlahy travnaté plochy uvnitř stadionu, vybudování víceúčelového hřiště pro volejbal, nohejbal, malou kopanou, badminton či streetbal.

Atletický stadion je využíván místními sportovními kluby i Základní školou Ledenice, která nemá žádné vlastní sportovní zařízení.