Starou velkokapacitní cisternovou automobilovou stříkačku značky TATRA, kterou užívají dobrovolní hasiči v městysu Ledenice, nahradí zbrusu nová, moderní CAS v hodnotě cca 7,8 milionů korun. Tu bude možné pořídit díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Hasičárna Ledenice Tatra z Ledenic

 

Provoz stávající cisterny je pro nás velice palčivou záležitostí – vůz má často poruchy, podvozek nedovolí projet zhoršeným terénem, a tak není možné efektivně hasit požáry na poli či v lese. Jednotce dále v současném voze chybí dýchací přístroje tolik potřebné při záchraně lidských životů,“ uvádí starosta městysu Jiří Beneda. Staré cisterně k vylepšení podmínek u zásahu chyběl i světelný stožár a naviják, toto vybavení i jiné moderní prvky bude mít nová cisterna, se kterou se ledeničtí hasiči poprvé projedou v létě roku 2018.

V průběžných výzvách IROP rozhoduje zejména rychlost podání žádosti o dotaci,“ říká Barbora Benešová ze společnosti G-PROJECT, která zpracovala úspěšnou žádost o dotaci z IROP k tomuto projektu. Podklady k žádosti o dotaci měly Ledenice zpracovány ještě dříve, než se konaly jakékoliv semináře k vyhlášené výzvě, a tak není divu, že právě ledeničtí hasiči byli jedněmi z prvních v republice, kdo mohl oslavit schválení dotace na zakoupení nové cisterny.