Na levém břehu Lipenského jezera v obci Horní Planá finišuje výstavba nového čtyřhvězdičkového rekreačního areálu ORSINO. V těchto dnech probíhá vybavení areálu, veškeré práce budou dokončeny k 31. prosinci letošního roku. Areál nabídne 58 lůžek ve 30 apartmánech, kongresový sál, tenisový kurt či bazén. Díky projektu vznikne i jedenáct nových pracovních míst. Na projekt přispěla dotace z ROP Jihozápad. Naše společnost po celou dobu realizace projekt administruje.

Rekreační areál ORSINORekreační areál ORSINORekreační areál ORSINO

Celkem osmnáct a půl kilometrů nových pachových ohradníků přibylo letos podél silnic u Strakonic. Myslivci rozmístili podél vytypovaných silnic desítky kolíků napuštěných speciální pachovou látkou, která zvěř přiměje, aby se vozovce vyhnula. Akce proběhla díky finančnímu příspěvku naší společnosti, který pokryl celkové náklady na tyto „odpuzovače" zvěře.

Pachové ohradníky u StrakonicPachové ohradníky u StrakonicPachové ohradníky u Strakonic

 

Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická v Českých Budějovicích zkvalitní praktickou výuku svých studentů, aby zvýšila jejich šance na trhu práce. A to díky schválené dotaci ve výši 4,8 milionů korun z ROP Jihozápad. Během příštího roku bude na škole vybudována nová učebna CNC strojů pro obor Mechanizace a služby, pro obor Veterinářství vznikne nová laboratoř Hygieny a technologie potravin a pro obor Zahradnictví budou pořízeny ochranné biohazard boxy pro nové metody množení rostlin. Společnost G-PROJECT zpracovala na projekt úspěšnou žádost o dotaci a nyní projekt administruje.

SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnickáSOŠ veterinární, mechanizační a zahradnickáSOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická

V neděli 28. října se na hrázi Munického rybníka v Hluboké nad Vltavou budou konat Jihočeské rybářské slavnosti. Výlov Munického rybníka bude zahájen v 7 hodin ráno, samotné slavnosti pak v 10 hodin. Pro návštěvníky bude připravena dechová hudba, vaření s Petrem Stupkou, hudební vystoupení ZŠ Hluboká nad Vltavou, prodej čerstvých ryb, staročeský jarmark, dětský program a mnoho dalšího. Společnost G-PROJECT je partnerem slavností. Více informací zde.

Výlov Munického rybníkaVýlov Munického rybníkaVýlov Munického rybníka

V Českých Budějovicích vypukne v úterý 2. října happening Týden obyčejného šílenství, který každoročně organizuje nezisková organizace FOKUS České Budějovice. Setkání plné výborné muziky, netradičních divadel, velmi krátkých filmů a dlouhých posezení u kávy anebo vína má ambiciózní cíl - informovat návštěvníky o problematice duševního zdraví a duševních nemocí. Již třetím rokem finančně podporujeme konání této akce.

Týden obyčejného šílenství v Českých BudějovicíchTýden obyčejného šílenství v Českých BudějovicíchTýden obyčejného šílenství v Českých Budějovicích

linkedin
Zavítejte také na náš profil na sociální síti LinkedIn, kde najdete další informace o programech a výzvách.