Na levém břehu Lipenského jezera v obci Horní Planá finišuje výstavba nového čtyřhvězdičkového rekreačního areálu ORSINO. V těchto dnech probíhá vybavení areálu, veškeré práce budou dokončeny k 31. prosinci letošního roku. Areál nabídne 58 lůžek ve 30 apartmánech, kongresový sál, tenisový kurt či bazén. Díky projektu vznikne i jedenáct nových pracovních míst. Na projekt přispěla dotace z ROP Jihozápad. Naše společnost po celou dobu realizace projekt administruje.

Rekreační areál ORSINORekreační areál ORSINORekreační areál ORSINO

Celkem osmnáct a půl kilometrů nových pachových ohradníků přibylo letos podél silnic u Strakonic. Myslivci rozmístili podél vytypovaných silnic desítky kolíků napuštěných speciální pachovou látkou, která zvěř přiměje, aby se vozovce vyhnula. Akce proběhla díky finančnímu příspěvku naší společnosti, který pokryl celkové náklady na tyto „odpuzovače" zvěře.

Pachové ohradníky u StrakonicPachové ohradníky u StrakonicPachové ohradníky u Strakonic

 

Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická v Českých Budějovicích zkvalitní praktickou výuku svých studentů, aby zvýšila jejich šance na trhu práce. A to díky schválené dotaci ve výši 4,8 milionů korun z ROP Jihozápad. Během příštího roku bude na škole vybudována nová učebna CNC strojů pro obor Mechanizace a služby, pro obor Veterinářství vznikne nová laboratoř Hygieny a technologie potravin a pro obor Zahradnictví budou pořízeny ochranné biohazard boxy pro nové metody množení rostlin. Společnost G-PROJECT zpracovala na projekt úspěšnou žádost o dotaci a nyní projekt administruje.

SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnickáSOŠ veterinární, mechanizační a zahradnickáSOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická

V neděli 28. října se na hrázi Munického rybníka v Hluboké nad Vltavou budou konat Jihočeské rybářské slavnosti. Výlov Munického rybníka bude zahájen v 7 hodin ráno, samotné slavnosti pak v 10 hodin. Pro návštěvníky bude připravena dechová hudba, vaření s Petrem Stupkou, hudební vystoupení ZŠ Hluboká nad Vltavou, prodej čerstvých ryb, staročeský jarmark, dětský program a mnoho dalšího. Společnost G-PROJECT je partnerem slavností. Více informací zde.

Výlov Munického rybníkaVýlov Munického rybníkaVýlov Munického rybníka

V Českých Budějovicích vypukne v úterý 2. října happening Týden obyčejného šílenství, který každoročně organizuje nezisková organizace FOKUS České Budějovice. Setkání plné výborné muziky, netradičních divadel, velmi krátkých filmů a dlouhých posezení u kávy anebo vína má ambiciózní cíl - informovat návštěvníky o problematice duševního zdraví a duševních nemocí. Již třetím rokem finančně podporujeme konání této akce.

Týden obyčejného šílenství v Českých BudějovicíchTýden obyčejného šílenství v Českých BudějovicíchTýden obyčejného šílenství v Českých Budějovicích

V těchto dnech končí první rok udržitelnosti projektu, v rámci něhož bylo kompletně zrevitalizováno historického centrum města Strážov, které je městskou památkovou zónou. Jak ukazuje sčítání turistů městského informačního centra, je nyní centrum města a jeho historické památky pro turisty ještě atraktivnější než před realizací projektu. Z revitalizovaného náměstí, kde je mnoho nových parkovacích míst včetně míst pro handicapované, vede rovněž mnoho turistických a cyklistických tras. Pro město jsme zpracovali úspěšnou žádost o dotaci, následně jsme projekt administrovali a nyní dohlížíme na udržitelnost.

Revitalizované náměstí ve městě StrážovRevitalizované náměstí ve městě StrážovRevitalizované náměstí ve městě Strážov

Občané Kaplice mohou již třetím rokem využívat revitalizovaný městský park v Kaplici, jenž byl podpořen prostřednictvím dotace z ROP Jihozápad. V rámci projektu, na který jsme zpracovali úspěšnou žádost o dotaci a následně ho administrovali, došlo k revitalizaci zeleně uvnitř parku, provedení sadových úprav, opravě pěších komunikací v parku a také k přestavbě veřejného WC včetně bezbariérového přístupu. V těchto dnech jsme odevzdali třetí monitorovací zprávu k zajištění udržitelnosti projektu.

Revitalizovaný park v KapliciRevitalizovaný park v Kaplici

V Prachaticích otevírá Hospic sv. Jana N. Neumanna nové specializované zařízení pro osoby s Alzheimerovou demencí, Domov Matky Vojtěchy. Ke slavnostnímu otevření dojde dnes v 15 hodin. Hospic již zahájil přijímání žádostí o umístění.

Koupelna - hydraulická vana se zvedákem pro imobilní klientyDomov Matky Vojtěchy v PrachaticíchPokoj pro pacienty v Domově Matky Vojtěchy v Prachaticích

Už stovky zahraničních a tuzemských turistů navštívily během uplynulých tří let zrekonstruovaný památkový objekt na hotel Alchymy Riverside v České Krumlově, který byl vybudován z evropských fondů. Společnost G-PROJECT zpracovala úspěšnou žádost o dotaci na rekonstrukci hotelu, který nově nabízí velice komfortní a prostorné pokoje s velmi pěkným výhledem na zámek a řeku Vltavu. Následně projekt administrovala a nyní zpracovala poslední monitorovací zprávu k zajištění udržitelnosti projektu.

Hotel Alchymy RiversidePokoj v hotelu Alchymy RiversideRestaurace v hotelu Alchymi Riverside

Před třemi lety jsme dokončili administraci projektů, které byly zaměřeny na modernizaci jak mateřské, tak základní školy Borek. Díky projektu došlo k přestavbě a především k novému vybavení jednotlivých tříd a nákupu herních prvků na zahradu školy. Služby obou škol využívají převážně děti z Borku, Českých Budějovic a přilehlých obcí. V těchto dnech byly poskytovateli dotace odevzdány již třetí monitorovací zprávy k zajištění udržitelnosti projektů.

Základní a mateřská škola BorekZákladní a mateřská škola Borek

linkedin
Zavítejte také na náš profil na sociální síti LinkedIn, kde najdete další informace o programech a výzvách.