Dobrovolní hasiči v Ledenicích se už ve své zbrojnici nebudou v zimních měsících potýkat s mrazem. Kvůli němu měli problém v zimě nastartovat svá vozidla. Naše společnost pro městys zařídila téměř téměř čtyřmilionovou dotaci na modernizaci zbrojnice. 

Hasičská zbrojnice v Ledenicích před modernizacíHasičská zbrojnice v Ledenicích po modernizaci

„Největším problémem bylo to, že jsme v zimě nebyli schopni udržet v garáži dostatečnou teplotu. Netěsnila nám vrata a objekt nebyl zateplený. V zimních měsících provoz hasičárny vyžadoval neúměrné energetické náklady, aby byl zajištěn efektivní provoz a aby byly automobily schopny bezproblémově nastartovat a vyjet k zásahu včas,“ uvedl Jiří Beneda, starosta Ledenic. 

Do zbrojnice také střechou zatékalo, což jim ničilo techniku. Ojedinělé nebylo ani vypadávání elektrického proudu. Síť byla přetížena, nebyla připravena na příkony stávajícího moderního vybavení. Také zde bylo málo vypínačů. Hasiči například nemohli nabíjet vysílačky, jak potřebovali, a špatně se ovládalo osvětlení.

Ve zbrojnici vyměnili netěsná vrata za plastová a celý objekt zateplili. Došlo také k výměně střechy. Teplota objektu by tak nyní měla být konstantní. V rámci modernizace se pořízením kompresoru vyřešil i problém hromadění výfukových plynů v garáži.