V Horusicích u Veselí nad Lužnicí otevírají od září novou mateřskou školu. Školka má stále volná místa a rodiče si ji mohou v sobotu prohlédnout na dni otevřených dveří. Rekonstrukce bývalé obecní školy, která byla v dezolátním stavu, vyšla na téměř 30 milionů korun. S financováním pomohla evropská dotace ve výši 24 milionů, kterou jsme pro město získali. Dotaci na zvýšení kapacity mateřské školy či dětské skupiny získáme i pro vás, ozvěte se nám

Objekt, v němž byla vybudována mateřská škola v Horusicích - před rekonstrukcíObjekt, v němž byla vybudována mateřská škola v Horusicích - po rekonstrukci

Město Veselí nad Lužnicí školku vybudovalo v místní části Horusice z dlouho chátrající budovy bývalé obecní školy. Město reagovalo zejména na hlasy starostů z okolních obcí, že nemají kam umísťovat děti. Ve Veselí nad Lužnicí jsou sice tři mateřské školy, ty však musí ročně z kapacitních důvodů odmítnout desítky žádostí. Navíc je pro rodiče okolních obcí a místních částí dojíždění do centra Veselí nad Lužnicí problematické.

„Je to krásná jednotřídní školka s nádhernou zahradou, v blízkosti je rybníček. Kapacita je 22 míst, aktuálně máme přihlášeno dvanáct dětí, stále jsou tak volná místa. Můžeme k nám vzít i děti mladších tří let,“ uvedla Zdeňka Míková, ředitelka Mateřské školy U Zastávky ve Veselí nad Lužnicí, pod níž bude nová horusická školka spadat. „Zvu tak všechny rodiče, aby si k nám tuto sobotu přišli školku prohlídnout, máme od 9 do 11 hodin den otevřených dveří,“ dodala ředitelka. O děti se v nové školce budou starat dvě pedagogické pracovnice.

V horním patře budovy navíc vznikl sál pro společenské vyžití místních. Budou se tu konat volby, setkání seniorů, oslavy, besídky, cvičení a podobně.