Už příští sezonu se budou v Lišově hrát fotbalové zápasy na novém. Za 17 milionů korun zde zmodernizují místní sportovní areál, který je nyní v dezolátním stavu. Podařilo se nám pro SK Lišov na tuto investici získat desetimilionovou dotaci. Podobné dotace na modernizaci a výstavbu sportovišť bude ministerstvo rozdělovat i letos. Seženeme dotaci i vám. Zaplatíte nám pouze tehdy, když bude žádost o dotaci úspěšná.

Stávající hřiště v Lišově, které bude modernizovánoStávající hřiště v Lišově, které bude modernizováno

Ve sportovním areálu vybudují nový atletický ovál, fotbalové hřiště pro malý fotbal s umělým trávníkem, závlahu na stávajícím velkém fotbalovém hřišti a novou tribunu pro diváky.

Sportovní areál se dočká nové 400 metrů dlouhé atletické oválné trati s dvěma přilehlými sprinterskými rovinkami. „Stávající trať je zarostlá, nerovná a prašná. Pohyb na ní začíná být pro sportovce nebezpečným,“ uvedl Jiří Hart, předseda výboru SK Lišov, který je realizátorem investice.

V severní části oválu je počítáno s novým malým fotbalovým hřištěm s umělým trávníkem, kde se bude hrát malý fotbal. Kvalitu trávníku na velkém fotbalovém hřišti zajistí fotbalistům nová závlaha.

Na změny se mohou těšit nejenom sportovci, ale i diváci. Stávající tribunu nahradí nová, kam se vejde více návštěvníků. V zastřešené části tribuny budou plastové sedačky pro 150 osob. Hasiči si v areálu dočkají nové zpevněné ploch pro požární cvičení. Počítá se i s osvětlením celého areálu, oplocením a přivedením vodovodu.

„Letos budou muset naši sportovci využívat jiná sportoviště v okolí, stavební práce zde začnou hned, jak vybereme dodavatele. Dokončení očekáváme v polovině příštího roku,“ přiblížil Jiří Hart.

V budoucnu chce sportovní klub na tuto investici navázat rekonstrukcí stávající budovy v areálu sportoviště. Z té chce vytvořit zázemí pro sportovce s šatnami.

SK Lišov ve sportovním areálu pravidelně trénuje děti, mládež i dospělé. Areál využívá i místní sbor dobrovolných hasičů, tělovýchovná jednota a dále slouží pro hodiny tělesné výchovy Základní škole a Mateřské škole Lišov a Střednímu odbornému učilišti v Lišově.

 

 

ě.