Naše společnost pomohla městu Hrádek u Rokycan získat evropskou dotaci, díky které mají dobrovolní hasiči nové dopravní vozidlo. To vystřídalo automobil z roku 1982, který mnohdy při akci selhal a musel být odtažen pomocí jiného vozidla.

Původní vůz Jednotky SDH Hrádek u Rokycan z 80. letNový vůz Jednotky SDH Hrádek u Rokycan pořízený z dotace

Nový vůz Volkswagen Transporter T6 s pohonem všech kol umožní evakuovat najednou až osm osob. Bude sloužit i k nouzovému zásobování. „Původní dopravní automobil z 80. let byl pro evakuaci osob velmi nevhodný. Nástup do zadního prostoru vozidla byl velmi vysoko postaven. Do vozidla tak měly problém se dostat i dospělé osoby, natož děti či staří lidé. Navíc byl již velmi poruchový,“ uvedl Václav Bufka, velitel Jednotky SDH Hrádek u Rokycan.

„Dopravní automobil vyšel město Hrádek na 1,3 miliony korun. Dotace z Integrovaného regionálního operačního programu pokryla 90 % těchto nákladů,“ doplnila Kristina Cejpková ze společnosti G-PROJECT, která na projekt zpracovala úspěšnou žádost o dotaci a následně na čerpání dotace dohlížela.

V loňském roce vyjížděla Jednotka SDH Hrádek u Rokycan k jedenácti zásahům. Jednalo se o požáry, odčerpávání vod ze zatopených objektů, ale i pomoc při odklízení popadaných drátů elektrického vedení po vichřici. Nejrozsáhlejší akcí, kterou Jednotka absolvovala, je evakuace obyvatel během povodní v roce 2002, kdy rozvodněná řeka Klabava dosahovala až do výšky 270 cm.

Do budoucna vedení města zvažuje i rekonstrukci stávající hasičské zbrojnice.