Centrum Arpida Vás srdečně zve na IX. ročník Andělského večera spojený s charitativní aukcí obrazů ve prospěch ARPIDA ČB, který se uskuteční v pondělí 12. prosince 2016 od 18:00 ve velkém sále DK Metropol v Českých Budějovicích. Buďte tam s námi! Pozvánku najdete na našem profilu na LinkedIn.

Dne 18. listopadu 2016 ve 14 hodin byl ukončen příjem žádostí ve výzvách IROP č. 32 „Infrastruktura středních škol a vyšších odborných škol“ a výzvy č. 33 „Infrastruktura středních škol a vyšších odborných škol (SVL)". Společnosti G-PROJECT se podařilo do těchto výzev odevzdat celkem 28 žádostí o dotaci.

Výběrové řízení na projektového manažera společnost G-PROJECT bylo v minulém týdnu ukončeno. Do našeho týmu jsme přibrali dokonce dvě nové tváře - Petru a Sandru. V současné době žádné nové výběrové řízení vypsané není, ale sledujte náš profil na LinkedIn, kde v případě vypsání dalšího řízení zveřejníme všechny potřebné informace.

Jan Šmidmayer, jednatel společnosti G-PROJECT, se již tradičně stal patronem jednoho z obrazů českobudějovické Andělské aukce - Moulin Rouge. Během aukčního večera se draží obrázky žáků z arteterapeutického atelieru centra Arpida. Celkový výtěžek je po skončení aukce předán přímo zástupci centra. Centru Arpida byla již za dobu trvání aukce předána celková částka přes čtyři miliony. Pro každý rok je vydán nový katalog s obrázky, ten letošní je k vidění zde. Přispět může každý bez ohledu na svou finanční situaci. Galavečer Andělské aukce proběhne dne 12. prosince od 18:00 v DK Metropol v Českých Budějovicích. Srdečně zveme i Vás!

Střední zemědělská škola od minulého školního roku vyučuje s novými pomůckami pořízenými z dotací z Regionální operačního programu NUTSII Jihozápad - konkrétně se jedná o 23 technologických celků pro odbornou praxi, laboratoř biologie, laboratoř chemie a učebny pro výuku odborných předmětů. Studenti tak mají v zakoupených pomůckách lepší oporu v záskávání dovedností využitelných na trhu práce. Žádost o tuto dotaci a administraci projektu zaštítila společnost G-PROJECT, která se v současné době stará i o udržitelnost projektu.

Nové vybavení učebny na Střední zemědělské škole v Písku   Nové vybavení učebny na Střední zemědělské škole v Písku

Cisternu starou více než čtvrt století, se kterou vyjíždějí k zásahům dobrovolní hasiči v Lišově, nahradí nová cisternová automobilová stříkačka. Město Lišov zakoupí moderní zásahové vozidlo v hodnotě 7,5 milionů díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

Lišov požár Hasičská zbrojnice v Lišově

Loučovice jako jedna z obcí umístěná pod Lipenskou přehradou úspěšně zažádaly o dotaci na dopravní automobil pro dobrovolné hasiče. Z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) dostanou finanční obnos v hodnotě 1,55 milionu korun na jeho pořízení.

Vozidla loučovických hasičů

Do Dlouhé Vsi u Klatov bude pořízen nový dopravní automobil pro dobrovolné hasiče. Díky úspěšné žádosti o dotaci se obci podařilo na vozidlo získat dotaci v hodnotě 2,17 milionu Kč z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Hasičárna v Dlouhé Vsi Povodeň v Dlouhé Vsi

Starou velkokapacitní cisternovou automobilovou stříkačku značky TATRA, kterou užívají dobrovolní hasiči v městysu Ledenice, nahradí zbrusu nová, moderní CAS v hodnotě cca 7,8 milionů korun. Tu bude možné pořídit díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Hasičárna Ledenice Tatra z Ledenic

Dopravní automobil značky AVIA z roku 1982, který hasiči z Přední Výtoně užívají již 34 let, nahradí nové, moderní vozidlo v hodnotě cca 1,6 milionů korun. Finanční prostředky na jeho pořízení získala obec z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). V současné době je projekt ve fázi administrace a připravuje se výběrové řízení. 

Hasičárna v Přední Výtoni Stará AVIE v Přední Výtoni