Celkem osmnáct a půl kilometrů nových pachových ohradníků přibylo letos podél silnic u Strakonic. Myslivci rozmístili podél vytypovaných silnic desítky kolíků napuštěných speciální pachovou látkou, která zvěř přiměje, aby se vozovce vyhnula. Akce proběhla díky finančnímu příspěvku naší společnosti, který pokryl celkové náklady na tyto „odpuzovače" zvěře.

Pachové ohradníky u StrakonicPachové ohradníky u StrakonicPachové ohradníky u Strakonic

 

„Chceme přispívat na smysluplné akce. Mezi ně určitě patří i pachové ohradníky, které snižují riziko nehod až o 80 procent," uvedl Jan Šmidmayer, jednatel společnosti G-PROJECT. Pachové ohradníky byly okresními mysliveckými spolky umístěny v úsecích Strakonice – Vodňany – Dívčice a Strakonice – Volyně. Umisťují se na stromy, patníky nebo kůly. Na ně se nastříká speciální pěna, která vydrží tři až pět let. Dvakrát ročně se pěna plní například látkou s pachem šelmy, které se lesní zvěř bojí.

 

Společnost G-PROJECT každoročně rozděluje v rámci svého grantového programu desítky tisíc korun. „Každoročně tak podporujeme několik zajímavých projektů z oblasti sportu i kultury, stejně jako charitativní projekty a projekty ze sociální oblasti s cílem vyrovnávat šanci zdravotně postižených. I když pomoc místně směřujeme nejvíce do okolí našeho působiště v Jihočeském kraji, neplatí to výhradně. Každý projekt i žádost posuzujeme individuálně," dodal Jan Šmidmayer.

linkedin
Zavítejte také na náš profil na sociální síti LinkedIn, kde najdete další informace o programech a výzvách.