Ve Vimperku je otevřeno nové sportovní zařízení. Jedná se o Bowling bar Zlatá hvězda, který návštěvníkům nabízí 4 profesionální bowlingové dráhy. Prvního otevření se návštěvníci mohli dočkat už v pátek 31. 10. 2014. Naše společnost úspěšně zpracovala žádost o dotaci a i nadále projekt řídí.

Bowlingový barNevyužívaná hospodářská budovaBowlingový bar 

Bowling Bar Zlatá hvězda byl vybudován uvnitř hospodářské budovy, která je kulturní památkou a sousedí s hotelem Zlatá hvězda. Ačkoli hospodářská budova prošla v nedávné době rekonstrukcí vnější části, nebyla v posledních letech využívána. Majitel budovy Zdeněk Kutil se proto rozhodl využít potenciál této neobyčejné, ale málo využívané kulturní památky a zajistit její vyšší návštěvnost.

„Bowling je 4 dráhový a na profesionální úrovni, čímž se odlišuje od ostatních zařízení sloužících spíše k zábavě. Mojí snahou je, aby se v tomto sportovním zařízení pořádala bowlingová liga pro dospělé i děti. Jelikož má bowling dlouhou a bohatou historii ve světě, která se traduje od roku 1841 a patří mezi 10 nejpopulárnějších sportů na světě, chtěl bych zavést okresní bowlingovou ligu i do Vimperku", objasnil svůj záměr Zdeněk Kutil, provozovatel zařízení.

Projekt vybudování sportovního zařízení ve Vimperku je realizován díky dotaci z ROP Jihozápad. Celkem bylo na projekt vynaloženo 13,5 milionu korun, z čehož přibližně 4 miliony korun by měla pokrýt dotace. Hlavním cílem celého projektu je rozšířit nabídku pro trávení volného času a sportovní využití v regionu, přilákat do oblasti více turistů a podpořit tím cestovní ruch.

„Sportovní zařízení je vhodným místem pro trávení volného času všech skupin návštěvníků včetně rodin s dětmi, jelikož zařízení je bezbariérové a nekuřácké. Dvě dráhy jsou dokonce vybaveny zábranami, které usnadňují hru právě dětem," dodal Zdeněk Kutil. V celém zařízení je zároveň k dispozici připojení na internet.

Kromě bowlingu mohou návštěvníci využít i elektronické šipky, jukebox a flipper. „Vybudování moderního sportovního zařízení ve městě Vimperk významně zkvalitní sportovně-rekreační vybavenost pro cestovní ruch v regionu a zatraktivní tak region s ohledem na návštěvnost území i mimo hlavní turistickou sezónu. Sportovní zařízení bude otevřeno celoročně a nabídne turistům vyžití mimo jiné i při nepříznivém počasí," uvedl Lukáš Tryml, projektový manažer ze společnosti G-PROJECT.