V Protivíně dokončili rekonstrukci dvou místních komunikací a chodníku za více než 6 milionů korun. Rekonstrukcí prošla místní komunikace, která spojuje osadu Bor a obec Chvaletice s městem Protivín, a dále ulice Sportovní, kde byl opraven i chodník. Rekonstrukci financuje město s pomocí evropské dotace ve výši 6 milionů korun.

Rekonstruovaná ulice Sportovní v ProtivíněRekonstruovaná ulice Sportovní v ProtivíněRekonstruovaná ulice Sportovní v Protivíně

Zejména chodci budou mít radost z rekonstrukce chodníku v ulici Sportovní, která vede k místnímu sportovnímu areálu, kde je fotbalové, volejbalové i dětské hřiště a tenisové kurty. „Jízda s kočárkem byla po chodníku v podstatě nemožná, rodiče museli jezdit po silnici," uvedl starosta Jaromír Hlaváč. Chodník dostal nový povrch ze zámkové dlažby a je nyní bezbariérový.

Na rekonstrukci získalo město evropskou dotaci z ROP Jihozápad. „V rámci ROP Jihozápad je to už pátý projekt města Protivín zaměřený na rekonstrukci místních komunikací. Rekonstrukce v rámci těchto projektů si vyžádaly 46 milionů korun," dodal Lukáš Tryml ze společnosti G-PROJECT, která na všech šest projektů zpracovala úspěšnou žádost o dotaci a následně je administrovala.