Město Nová Bystřice zrekonstruovalo za sedm milionů korun téměř dva kilometry místních komunikací. Ty jsou významné zejména pro turisty. Rekonstrukcí totiž prošla místní komunikace vedoucí ke klášternímu kostelu Nejsvětější Trojice ze 17. století, dále ulice Vitorazská, po které jezdí golfisté ke golfovým hřištím Mnich a Nová Bystřice, a místní komunikace v části Smrčná. Po rekonstruovaných komunikacích vedou také cyklotrasy a Graselova stezka.

Rekonstruované místní komunikace v Nové BystřiciRekonstruované místní komunikace v Nové BystřiciRekonstruované místní komunikace v Nové Bystřici

„Klášterní kostel Nejsvětější Trojice je nepřehlédnutelný, jezdí se na něj podívat velká spousta turistů. Komunikace zde byly v havarijním stavu, museli jsme to vyřešit," uvádí Vladimír Bláha, starosta města Nová Bystřice. Za dobrovolný příspěvek se v kostele na objednávku dělají prohlídky, při kterých se turisté dostanou i do působivého klášterního podzemí. „Se svíčkou v ruce si zde mohou projít několik desítek metrů chodeb, které údajně v minulosti měly vést až na hrad Landštejn," dodává starosta.

Rekonstrukce místní komunikace v ulici Vitorazská je důležitá nejenom pro turisty, ale i pro lidi, kteří se v této lokalitě chystají postavit dům. Vzniká zde totiž nová obytná zóna. „Máme již vydáno stavební povolení na novou obytnou zónu pro osm rodinných domů," dodává starosta.

Místní komunikace zrekonstruovalo město z evropské dotace. „Na rekonstrukce byla schválena dotace z ROP Jihozápad ve výši sedmi milionů korun. Nakonec ale město stavební práce vysoutěžilo za méně, takže k proplacení budeme od poskytovatele dotace požadovat 6,8 milionů korun," uvádí Andrea Zemánková ze společnosti G-PROJECT, která projekt administruje.